Jakie rodzaje zabezpieczeń powinny być wprowadzone w halach produkcyjnych, aby zapewnić zdrowie i bezpieczeństwo pracowników?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jako producent masz obowiązek zapewnić zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników.

Istnieje kilka rodzajów zabezpieczeń, które można wprowadzić w halach produkcyjnych, aby zapewnić zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników. Należą do nich:

Zabezpieczenie przed upadkiem

Upadki są jedną z głównych przyczyn śmierci w zakładach produkcyjnych. Upadki mogą być wynikiem chodzenia lub stania na śliskich podłogach, wpadania przez otwarte schody lub potykania się o przedmioty na podłodze. Należy zainstalować poręcze wzdłuż wszystkich schodów oraz krawędzie platform dla stóp pracowników na szczycie schodów i ramp.

Barierki

Możesz umieścić bariery w hali produkcyjnej, aby zapobiec upadkowi ludzi lub wejściu w kontakt z niebezpiecznymi maszynami. Bariery te są często wykonane ze stali nierdzewnej i mogą zawierać poręcze i barierki. Celem tych barier jest zapewnienie bezpieczeństwa ludziom, którzy przypadkowo wpadną na linię produkcyjną lub znajdą się zbyt blisko ruchomych części. Dobrej jakości stalowe barierki można nabyć przykładowo na stronie https://www.henkar.pl/.

Gaśnice

Gaśnice są wymagane w każdym pomieszczeniu, w którym przechowywane są materiały łatwopalne lub używane w ramach codziennych czynności. Gaśnice powinny być również przechowywane w pobliżu wyjść, tak aby były łatwo dostępne dla każdego, kto może ich potrzebować w sytuacji awaryjnej.

Apteczki

Apteczki są wymagane w każdym pomieszczeniu, w którym używane lub przechowywane są materiały niebezpieczne, a także w każdym innym miejscu, w którym pracownicy mogą się zranić podczas wykonywania swoich obowiązków. Każda apteczka powinna zawierać bandaże, maści i inne przedmioty niezbędne do leczenia typowych urazów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*