Najważniejsze elementy pielęgnacji skóry naczynkowej

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aby móc cieszyć się nienagannym wyglądem także wtedy, gdy nie mamy na sobie makijażu, warto otoczyć swoją skórę należytą troską. Podstawą jest pielęgnacja wykonywana przy pomocy właściwie dopasowanych kosmetyków. Niektóre rodzaje cery wymagają szczególnej uwagi. O czym warto pamiętać i jakich zasad przestrzegać?

Dostarczyć to, co niezbędne

Cera naczynkowa charakteryzuje się rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi. Najczęściej występują one na policzkach oraz na nosie. Choć są przede wszystkim problemem natury estetycznej, z biegiem czasu i pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych mogą pękać, wywołując dyskomfort i ból. Dlatego też tak istotne jest podjęcie odpowiednich kroków. Po pierwsze, zrezygnujmy z mycia twarzy gorącą wodą, gdyż ciepło może spowodować powiększanie się naczynek i ich pękanie. Drugą ważną kwestią jest zaopatrzenie się w stosowne specyfiki do pielęgnacji.

Wzmocnić i odżywić

Jeśli chodzi o to, jakie produkty lubi cera naczynkowa kosmetyki muszą zawierać takie składniki, jak między innymi: wyciąg z kasztanowca, pantenol, olej z orzechów makadamia oraz olej z awokado. Wszystkie produkty powinny być delikatne tak, by nie wywoływać podrażnień. Unikajmy tych, które bazują na alkoholu etylowym i substancjach zapachowych. Nieocenione okażą się również kremy i sera na bazie witaminy C, która wzmacnia naczynka i zapobiega ich poszerzaniu się. Do tego postarajmy się, by w pielęgnacji nie zabrakło regularności. To wszystko stanowi klucz do osiągnięcia sukcesu w postaci pięknej skóry.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*