Microsoft kontra Linux – wojna na gruncie dedykowanych serwerów

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Walka między Microsoftem a Linuksem urosła do rangi legendarnej i toczy się w wielu miejscach. Twór Linusa Torvaldsa można by uznać za prawie doskonały, gdyż jest on niesamowicie stabilny, szybki, darmowy i ciągle rozwijany na zasadzie otwartego oprogramowania, jednak Windows ma swoje zalety, których brak konkurencji, a mianowicie uruchomimy na nim większość popularnych gier i aplikacji, a do tego wszystko jest bardziej intuicyjne. Spór toczy się też na gruncie serwerów dedykowanych. A zatem – Microsoft czy Linux?

Cena

Jeśli chodzi o cenę, zdecydowanie wygrywa Linux, który jest tutaj bezkonkurencyjny, gdyż jest darmowy. Istnieje jego wiele dystrybuowanych wersji, w tym takie, które specjalnie zostały stworzone z myślą o zarządzaniu serwerem. Jeśli kierujemy się kryterium tego, ile zapłacimy, to tani VPS Linux jest najlepszą opcją.

Popularność i obsługa

Jeśli chodzi o tanie VPS i ich oprogramowanie, to warto skupić się również na tym, co jest częściej wykorzystywane. Według obecnych danych na tym polu wygrywa również Linux. Bierze się to właśnie z tego, iż jest on darmowy, a przy tym bardzo szybki i stabilny. Dzięki temu, że większość serwerów stoi właśnie na nim, łatwiej będzie się nam nauczyć jego obsługi. Podobnie będzie, gdy pojawi się jakiś problem z serwerem. Jeśli będzie to oprogramowanie stworzone przez Linusa Torvaldsa, szybciej znajdziemy potrzebne nam informacje na jego temat, gdyż jest to popularniejszy system.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*