Na czym polega leczenie kanałowe zębów?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czym jest?

Leczenie kanałowe to zabieg polegający na usunięciu zainfekowanej tkanki z miazgi zęba. Jest to konieczne, gdy miazga zęba ulegnie zapaleniu lub zakażeniu, a także gdy występuje ból, tkliwość lub obrzęk. Zabieg ten można wykonać w przypadku każdego zęba, ale częściej przeprowadza się go na zębach tylnych (trzonowych).

Leczenie kanałowe można przeprowadzić w znieczuleniu miejscowym (kiedy pacjent jest przytomny) lub w znieczuleniu ogólnym (kiedy pacjent śpi). Wybór zależy od Twoich preferencji i tego, co będzie dla Ciebie najlepsze.

Jak wygląda zabieg?

Podczas leczenia kanałowego dentysta otworzy zainfekowaną komorę miazgi za pomocą specjalnych narzędzi. Następnie za pomocą sterylnych roztworów i małych narzędzi oczyści cały zainfekowany materiał z wnętrza każdego kanału korzeniowego. Po zakończeniu tych czynności dentysta wypełnia każdy kanał korzeniowy gutaperką (substancją przypominającą gumę), która działa jak poduszka pomiędzy zębem a otaczającą go tkanką kostną. W efekcie końcowym bakterie nie mogą już przedostać się przez kanały korzeniowe, a ząb powinien pozostać zdrowy przez wiele lat po leczeniu.

Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z tego rodzaju usługi, to odwiedź stronę: https://dentalpark.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*