Na czym polega backpacking?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Backpacking jest genialną alternatywą dla komercyjnego i drogiego podróżowania. Cały bagaż podróżnika mieści się w plecaku, który ten, przez cały czas ma ze sobą. Sprawdzi się idealnie dla osób chodzących własnymi, często nie wydeptanymi ścieżkami. Jest to sposób na przygodę, która łączy w sobie wędrowanie, camping i możliwości poznania miejsc niedostępnych dla innych turystów.

Jak się przygotować?

Do tego typu wyprawy należy się przygotować jeszcze solidniej niż do klasycznego wyjazdu, gdyż bardzo często w jej trakcie ,można polegać wyłącznie na sobie i swoim dobytku. Stosunkowo lekki, ale odpowiednio spakowany plecak to podstawa. Powinno się w nim znaleźć wszystko, co będzie potrzebne w czasie wędrówki, a więc: śpiwór, karimata, termoaktywna odzież, apteczka, mapa i kompas, przenośny kartusz z gazem oraz jedzenie. Jednak najważniejszy jest dobór wygodnych i sprawdzonych butów, które będą dawać oparcie stopom w czasie całej backpackingowej przygody. Idealne mogą się okazać buty podejściowe, które są lżejsze od klasycznych butów trekkingowych, i sprawdzają się zarówno podczas marszu, jaki i wspinaczki.

O czym pamiętać?

Przed wyruszeniem na wyprawę należy przygotować się do niej psychicznie i fizycznie oraz pamiętać o ogólnych zasadach bezpieczeństwa. Warto także zabrać ze sobą butelkę z filtrem lub tabletki węgla aktywnego, na wypadek braku dostępu do czystej wody, które oczyszczą ją i sprawią że stanie się zdatna do picia. Gdy podróżujemy sami, powinno się poinformować bliskich o planowanym miejscu pobytu, gdyż w razie jakiegoś wypadku będą osoby, które znają nasze położenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*