Kostka rubika – gadżet, który zrewolucjonizował świat rozrywki

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chyba nie ma na świecie człowieka, który nie widziałby nigdy kostki Rubika. Jest to gadżet tak sławny i powszechnie znany, że powinien uchodzić za legendę rynku zabawkowego. Jego status dodatkowo podkreśla fakt, że to wcale nie dzieci najczęściej się nim bawią. Bardzo wielu dorosłych ceni sobie spędzanie czasu z kostką, ze względu na jej dobry wpływ na rozwój koncentracji, cierpliwości, a jeśli dodamy do tego czas, to również zręczności. Istnieją również zawody polegające na układaniu tego typu kostek na czas, co dodatkowo świadczy o ich popularności.

Oprócz tradycyjnego ułożenia, na rynku znajdziemy również kostki z większymi ścianami, nie tylko w rozmiarze 3×3, a także kostki z większą ilością ścian! To ostatnie to prawdziwe wyzwanie dla wytrwałych i cierpliwych, gdyż trudność złożenia, jak można się domyślać, rośnie wraz z wielkością kostki. Jednak dla nas, jako klientów, jest to dobra wiadomość, gdyż mamy dużo większy wybór w tego typu gadżetach, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać.

Gdy kostka to za mało

Poza legendą, jaką jest kostka Rubika, warto przyjrzeć się również kubkom marki Speed Stacks. Są to kubki specjalnie przeznaczone do gry polegającej na ich układaniu w różnej wielkości piramidy i ponownym składaniu. Należy to oczywiście zrobić w jak najkrótszym czasie, a wygrywa ten, kto osiągnie najlepszy wynik. Ta gra również otrzymała miano sportu, co tylko potwierdza jej uzależniającą przyjemność podczas zabawy. Świetnie sprawdzi się na imprezach, do rywalizacji ze znajomymi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*