Na co zwrócić uwagę, wybierając narzutę na łóżko?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każda sypialnia może zyskać na oryginalności, komforcie, a także praktyczności, zwłaszcza za sprawą dodatków: kolorowych poduszek, zagłówków, czy narzut. Zadaniem tych ostatnich jest zwykle zasłonięcie tego, co nie jest przeznaczone dla oczu osób postronnych. Narzuty spełniają także funkcję ochrony pościeli czy samego łóżka przed zabrudzeniem. Na co zatem powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając tego rodzaju tekstylia?

Pierwszą sprawą jest tkanina. O ile pościel powinna być przyjazna dla skóry i oddychająca – najlepiej bawełniana, o tyle już narzuta może być wykonana w zasadzie z każdego materiału. Mamy więc do wyboru len, bawełnę, satynę, frotte, a nawet mikrofibrę, plusz czy skórę (naturalną lub eko).

Kolejną kwestią jest cena – pamiętajmy, ze tania narzuta na łóżko może sprawdzać się równie dobrze jak ta droższa – najważniejsze, aby była utrzymywana w czystości (a więc regularnie prana lub czyszczona). Taka narzuta na łóżko ma też tę zaletę, że możemy ją częściej zmieniać, zmieniając jednocześnie charakter wnętrza, jeśli dotychczasowy design się nam znudzi, nie wydając przy tym fortuny.

Na końcu zwróćmy uwagę na kolor (będzie bardziej neutralny) lub print (jeśli lubimy mocna akcenty, ekstrawagancję). Dobierzmy kolor narzuty do koloru ścian (albo na zasadzie podobieństwa, albo na zasadzie kontrastu) – kolory niemające ze są nic wspólnego oraz nie kontrastujące, z pewnością zadziałają na niekorzyść wyglądu sypialni.

Dokonując wyboru sypialnianej kapy, pamiętajmy że te tania narzuta na łóżko często może spełnić swoje zadanie lepiej niż droższa. Pytanie tak naprawdę na czym nam zależy – jeśli lubimy zmiany – kupmy tanią narzutę na łóżko – będzie to zdecydowanie rozsądniejsze rozwiązanie.

Bogatą ofertę narzut na łóżko możesz znaleźć na przykład na stronie: http://sklep.darymex.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*