Czym i jak wypełnić pufy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pufy sako stały się niezwykle popularne, dlatego wiele osób chce wykonać je samodzielnie. Pozwala to na wybranie dowolnego kształtu worka, a także koloru i wzoru materiału z którego powstanie, dzięki czemu można zyskać oryginalny mebel, idealnie dopasowany do wystroju wnętrza. Oprócz tkaniny i formy, aby stworzyć własną pufę, potrzebne jest również odpowiednie wypełnienie i to właśnie jego wybór rodzi zazwyczaj najwięcej wątpliwości. Czym powinny być wypełnione tego typu meble? 

Granulat styropianowy do puf – właściwości

Pufy sako wypełnia się specjalnym granulatem meblarskim. Są to niewielkie kulki styropianowe, które charakteryzują się lekkością i plastycznością, a jednocześnie są bardzo zbite, przez co nie pylą i bardzo długo zachowują swój pierwotny kształt. Dzięki swojej trwałości sprawdzą się nawet w pokoju małego urwisa, gdzie będą bardzo mocno eksploatowane. Dodatkowo mają one doskonałe właściwości izolacyjne, dlatego mogą być wykorzystywane do wypełnienia mebli ogrodowych. Granulat z pozoru przypomina zmielony styropian, który również sprzedawany bywa jako wsad do puf i poduszek pod nazwą regranulat.

Ze względu na jego bardzo niską jakość, nie warto jednak oszczędzać na wypełnieniu pufy, nawet jeśli potrzebna jest jego niewielka ilość w celu uzupełnienia. Po pierwsze ma on bardzo negatywny wpływ na wygodę mebla, ze względu na szybką utratę elastyczności i zbijanie się twarde, uwierające bryłki, a po drugie rozsypuje się na drobniejsze cząstki. Z tego powodu w powietrzu wokół mebla unosi się pył, który nie tylko nieestetycznie osadza się na podłodze, ale również może być szkodliwy dla zdrowia. Oryginalny granulat meblarski, posiadający atest PZH można kupić na https://pufy.pl/15-wypelnienie-do-puf.

Jak wypełnić pufę granulatem styropianowym? 

Zarówno w przypadku pierwszego wypełniania ręcznie robionej pufy, jak i uzupełniania wkładu po jakimś czasie od zakupu produktu, należy zakupić odpowiednią ilość granulatu. Zamek w przypadku większości modeli worków sako znajduje się zazwyczaj na jego spodzie. W miejscu bezpiecznym, do którego nie mają dostępu dzieci i zwierzęta domowe, należy rozpiąć pufę i dosypać pożądaną ilość granulatu. Najbezpieczniej jest kiedy czynność tę wykonują dwie dorosłe osoby, z których jedna trzyma mebel otworem do góry, a druga ostrożnie przesypuje kuleczki do jego wnętrza. Warto podczas tego zabiegu poruszać co jakiś czas pufą, aby granulat został równomiernie rozprowadzony po całym jej wnętrzu. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*