Muffinka i jej krótka historia

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Muffinka to nazwa małej babeczki. Jej ogromną zaletą jest niesamowita chrupkość na zewnątrz i miękkość w środku. To między innymi jej konsystencja jest odpowiedzialna za popularność, jaką zdobywa na całym świecie. Najczęściej serwowana jest na słodko. Jednak zdarzają się również egzemplarze zawierające w sobie warzywa oraz mięso. Istnieje zatem ogromna dowolność.

Muffinki – angielskie czy amerykańskie?

Wiele doniesień wskazuje na to, że krajem, w których powstały muffinki jest Wielka Brytania epoki wiktoriańskiej. Gospodynie domowe z tego okresu uwielbiały zagospodarowywać każde pożywienie tak, aby się nie zmarnowało. Kierując się tą zasadą, robiły muffiny z pozostałych resztek chleba, ugotowanych ziemniaków oraz ciasta. Między innymi z tych składników robiono grube placki i smażono je na dużej tafli. Tak przygotowane wypieki zaczęto sprzedawać jako posiłek śniadaniowy. Natomiast muffinki, które dzisiaj znamy, czyli babeczki w pojedynczych foremkach zostały rozpowszechnione już w Stanach Zjednoczonych. W tym kraju spotykane są najczęściej w słodkiej wersji na przykład z jagodami lub jabłkami. Muffiny mogą stanowić również doskonałe słodycze na Walentynki.

Słodkości z nadrukiem na zamówienie

Słodycze są o tyle niezwykłe, że pasują na dosłownie każdą okazję. Między innymi jako przekąska na spotkaniu towarzyskim, jako reklama, a nawet jako podziękowanie za współpracę biznesową.

Przykładem pasujących na każdą okazję, fantastycznych wypieków z nadrukiem jest oferta na stronie https://www.cukierniareklamowa.pl/. Pośród słodkich propozycji widoczne są również opisane wcześniej muffiny z jadalnym nadrukiem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*