Dlaczego firmy powinny współpracować z prawnikami?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prowadzenie firmy to nie tylko przyjemności związane z zarabianiem pieniędzy. To także obowiązki prawno-formalne, których niedopełnienie może się skończyć wysokimi karami. Prędzej czy później dochodzi do sytuacji spornych z klientem, gdzie trzeba użyć odpowiednich zapisów w umowie. Nawet to jednak może nie skończyć się polubownie.

Często sprawa kierowana jest na drogę sądową, gdzie rezultat sporu będzie wielką niewiadomą. Czasami konieczna jest też windykacja należności od nieuczciwego klienta. Wtedy szczególnie cenna jest dobra współpraca firmy z prawnikami. Mogą bowiem oni w szybki sposób rozwiązać konflikt i odzyskać zaległe pieniądze. Najczęściej pierwszym krokiem do tego jest wezwanie do zapłaty, które zostaje wysłane klientowi. Jeżeli to nie pomaga – sprawa trafia na wokandę, a tam użycie odpowiedniej argumentacji oraz zastosowanie przepisów prawa będzie kluczowe w odzyskaniu całej należności.

Sprawdzanie zapisów w umowach

Wiele przedsiębiorstw decyduje się na leasing samochodowy dla firm, by zwiększyć flotę pojazdów. Firmy leasingowe zabezpieczają się, stosując w umowie kruczki nieznane zwykłemu obywatelowi. Pomoc prawnika przyda się w czasie analizy umowy. Trzeba upewnić się, że należycie zabezpiecza ona wszystkie nasze interesy. Gdy jednak jest ona dla nas korzystna, leasing będzie świetną opcją. Pozwala na przydzielenie auta pracownikom, co z kolei daje im większą mobilność przy sprzedaży, czy marketingu. Właściciel firmy również może na co dzień korzystać z flotowych aut.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*