Monitor dotykowy czy klasyczny – który z nich będzie praktyczniejszy do domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeszcze dekadę temu o dotykowych monitorach słyszeli jedynie zagorzali fani komputerów. Posiadali je natomiast wybitni pasjonaci, których było na taki sprzęt przede wszystkim stać. Rynek nie oferował też zbyt wielkich możliwości wyboru. Było to ledwie kilka, góra kilkanaście ofert na krzyż, biorąc pod uwagę różnych producentów. Nie było też łatwo zgrać całego tego sprzętu tak, by dotykowy ekran działał jak należy. Starsze rozwiązania posiadały jeszcze transmisję danych przez porty RS232, co znacznie utrudniało uruchomienie sprzętu.

Wygoda użytkowania

Jeżeli mówimy o komputerze stacjonarnym, to obecnie znajdziemy całe mnóstwo dotykowych monitorów. Wynika to z faktu, że jako społeczeństwo przyzwyczailiśmy się do tego typu komunikacji z urządzeniem elektronicznym. Stało się tak głównie dzięki smartfonom, które niemal każdy z nas obecnie posiada. Nie da się ukryć, że opcja ta jest niesamowicie wygodna i komfortowa również w przypadku sprzętu stacjonarnego. Za pośrednictwem witryny internetowej https://iiyama-sklep.pl/ można znaleźć różne wersje dotykowych monitorów.

Proste połączenie

Monitor dotykowy komunikuje się z komputerem za pomocą magistrali USB, co jest wyjątkowo łatwe w konfiguracji. Jeśli natomiast wybierzemy laptopa z takim ekranem, nie musimy się w ogóle niczym przejmować. O odpowiednie podłączenie i konfigurację zadbał już producent. Naszym zdaniem do użytku domowego dotykowy monitor jest znacznie lepszym rozwiązaniem, niż wersja klasyczna. Przede wszystkim dlatego, że znacznie ułatwia i przyspiesza wszelkie czynności, jakie wykonujemy z użyciem komputera. Dzięki niemu można niemal całkowicie zrezygnować z myszki, bądź touchpada (w przypadku laptopów).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*