W jaki sposób olejki wpływają na jakość i zdrowie włosów? Regeneracja?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oleje mogą być naprawdę korzystne dla Twoich włosów. Mogą pomóc zapobiec uszkodzeniom, naprawić zniszczone włosy, a nawet promować wzrost.

Skuteczność potwierdzona badaniami

Wszelkie renomowane olejki mogą zapobiegać suchości poprzez uszczelnienie wilgoci i przywrócenie równowagi pH skóry głowy. Oznacza to, że sprawi, że Twoje włosy beardfactory.pl będą mniej podatne na złamania lub inne uszkodzenia spowodowane suchością np. po stosowaniu zabiegów określanych jako chemiczne a do nich zaliczamy popularne: trwała ondulacja, lub rozjaśnianie.

Prawdziwa tarcza

Olejki tworzą tarczę zapewniającą dodatkową ochronę przed czynnikami środowiskowymi takimi jak ciepło, zimno lub ekspozycja na słońce, które szkodzą naszym włosom. Dzieje się tak, ponieważ olejki zawierają antyoksydanty, które bronią przed wolnymi rodnikami wytwarzanymi przez te czynniki. Powodują stres oksydacyjny w naszym organizmie, prowadząc do przedwczesnego starzenia się – tak, to również dotyczy włosów!

Jakich olejków powinniśmy spróbować?

  1. Olej kokosowy, który jest jednym z najbogatszych źródeł średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych, które pomagają zapobiegać suchości skóry głowy i zamykają wilgoć w mieszkach włosowych;
  2. Olej z hibiskusa bogaty w antyoksydanty, które pomagają zapobiegać uszkodzeniom mieszków włosowych przez wolne rodniki. Witamina C zawarta w olejku hibiskusowym chroni skórę głowy przed uszkodzeniami spowodowanymi np. przez słońce;
  3. Olej jojoba będący doskonałym emolientem, który nawilża suche pasma i zapobiega łupieżowi, zamykając wilgoć w skórze głowy. Jednak należy stosować go regularnie!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*