Kiedy warto sięgnąć po kolagen?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gładka i elastyczna skóra pozbawiona zmarszczek to marzenie wielu osób w średnim wieku. Jednym ze sposób na opóźnienie efektów starzenia jest korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej. Dobrym rozwiązaniem jest również stosowanie preparatów kolagenowych. W sprzedaży dostępne są zarówno kapsułki, jak i kremy.

Czym jest kolagen

Kolagen to białko występujące w ludzkim organizmie, będące jednym z głównych składników tkanki łącznej. Pełni ono funkcję spoiwa, łączącego ze sobą komórki skóry, chrząstek i kości. To właśnie dzięki niemu naczynia krwionośne są elastyczne, a stawy poruszają się płynnie i bezboleśnie. Obecność kolagenu powoduje również, że skóra jest gładka i elastyczna. W organizmie młodych osób ta substancja nazywana białkiem młodości jest nieustannie wytwarzana i podlega ciągłej wymianie. Po ukończeniu 26 roku życia więcej włókien kolagenowych obumiera, niż się odbudowuje, co powoduje zmniejszenie ich ilości w organizmie. Aby temu zapobiec, warto sięgnąć po nowoczesne preparaty kolagenowe, takie jak te dostępne na stronie https://noblemedica.pl.

Co daje suplementacja kolagenu

Suplementacja kolagenu pozwala uzupełnić jego niedobory, a przez to spowolnić proces starzenia się skóry. W sprzedaży dostępne są kapsułki, zawierające łatwo przyswajalne białko, a także kremy przeznaczone do nakładania na skórę. Kremy najlepiej nakładać na skórę twarzy oraz szyi, ponieważ właśnie tam utrata kolagenu przebiega najszybciej i jest najbardziej widoczna. Stosowanie preparatów zawierających białko młodości, powinny rozważyć również osoby cierpiące na choroby autoimmunologiczne oraz wyczynowi sportowcy. Właśnie u tych osób bardzo często dochodzi do zaburzeń w produkcji kolagenu. Do jego szybszej utraty przyczyniać się może także przewlekły stres, nieodpowiednia dieta, a nawet niekorzystne warunki atmosferyczne. Niedobory kolagenu mogą prowadzić do wypadania włosów, pojawiania się rozstępów oraz zmarszczek, dlatego warto rozważyć profilaktyczne stosowanie preparatów zawierających tę ważną dla organizmu substancję.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*