Kiedy warto sięgnąć po kolagen?

Gładka i elastyczna skóra pozbawiona zmarszczek to marzenie wielu osób w średnim wieku. Jednym ze sposób na opóźnienie efektów starzenia jest korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej. Dobrym rozwiązaniem jest również stosowanie preparatów kolagenowych. W sprzedaży dostępne są zarówno kapsułki, jak i kremy.

Czym jest kolagen

Kolagen to białko występujące w ludzkim organizmie, będące jednym z głównych składników tkanki łącznej. Pełni ono funkcję spoiwa, łączącego ze sobą komórki skóry, chrząstek i kości. To właśnie dzięki niemu naczynia krwionośne są elastyczne, a stawy poruszają się płynnie i bezboleśnie. Obecność kolagenu powoduje również, że skóra jest gładka i elastyczna. W organizmie młodych osób ta substancja nazywana białkiem młodości jest nieustannie wytwarzana i podlega ciągłej wymianie. Po ukończeniu 26 roku życia więcej włókien kolagenowych obumiera, niż się odbudowuje, co powoduje zmniejszenie ich ilości w organizmie. Aby temu zapobiec, warto sięgnąć po nowoczesne preparaty kolagenowe, takie jak te dostępne na stronie https://noblemedica.pl.

Co daje suplementacja kolagenu

Suplementacja kolagenu pozwala uzupełnić jego niedobory, a przez to spowolnić proces starzenia się skóry. W sprzedaży dostępne są kapsułki, zawierające łatwo przyswajalne białko, a także kremy przeznaczone do nakładania na skórę. Kremy najlepiej nakładać na skórę twarzy oraz szyi, ponieważ właśnie tam utrata kolagenu przebiega najszybciej i jest najbardziej widoczna. Stosowanie preparatów zawierających białko młodości, powinny rozważyć również osoby cierpiące na choroby autoimmunologiczne oraz wyczynowi sportowcy. Właśnie u tych osób bardzo często dochodzi do zaburzeń w produkcji kolagenu. Do jego szybszej utraty przyczyniać się może także przewlekły stres, nieodpowiednia dieta, a nawet niekorzystne warunki atmosferyczne. Niedobory kolagenu mogą prowadzić do wypadania włosów, pojawiania się rozstępów oraz zmarszczek, dlatego warto rozważyć profilaktyczne stosowanie preparatów zawierających tę ważną dla organizmu substancję.

TWÓJ KOMENTARZ

13 + 19 =