Najciekawsze miejsca do zwiedzenia w Toruniu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Toruń to jedno z najpiękniejszych, najbardziej magicznych miast w Polsce. Nie bez powodu toruńskie Stare Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Gotyk w Toruniu

Jeżeli zastanawiasz się, jakie są najciekawsze miejsca do zwiedzenia w Toruniu, być może wiesz już, że jest to miasto pełne zabytkowych gotyckich budowli. Obowiązkowe pozycje na liście obiektów do zwiedzenia to Ratusz Staromiejski, Katedra Świętych Janów, Kościół Świętego Jakuba oraz Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Ponieważ Toruń jest miastem Mikołaja Kopernika, koniecznie zobacz jego słynny pomnik oraz Dom Mikołaja Kopernika, w którym obecnie mieści się muzeum. Podczas zwiedzania możesz skorzystać z dobrze przygotowanych przewodników oraz albumów, które znajdziesz tutaj: https://projektpejzaz.pl/. Album może być ponadto sentymentalną pamiątką lub wspaniałym prezentem z podróży.

Toruń to nie tylko gotyk

Nie każdy jest entuzjastą zabytków historycznych. Jednak poza średniowiecznymi obiektami, miasto to ma wiele do zaoferowania. Wizyta w Toruńskim Planetarium to zdobycie nowej wiedzy o kosmosie, jak również niezwykłe przeżycie estetyczne. Jeżeli preferujesz kontakt z naturą, możesz wybrać się do Ogrodu Zoobotanicznego. Będąc w Toruniu, nie zapomnij skosztować pysznych toruńskich pierniczków!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*