Jak zabezpieczyć transportowane skrzynie i paczki przed kradzieżą?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Firmy działające w branży transportowej oraz spedycyjnej mają obowiązek optymalnie zadbać o przewożone ładunki np. w postaci skrzyń czy zwykłych paczek. To niezbędne, aby skutecznie uchronić się przed późniejszymi konsekwencjami. Podstawowym wymogiem jest w tym przypadku przede wszystkim perfekcyjne zabezpieczenie towaru przed złodziejami. Godne polecenia są m.in. specjalne plomby plastikowe, które można nabyć choćby w podanym sklepie internetowym https://www.plombysklep.pl/plomby-plastikowe-c-1.html.

Dobry kierowca to połowa sukcesu

Wspomniane we wstępie plomby to świetny sposób na fizyczne zabezpieczenie ładunku. Najlepiej sprawdzi się model komorowy z co najmniej 6-cyfrową numeracją poprzedzoną prefiksem. Oczywiście na zewnątrz musi się koniecznie znajdować komunikat ostrzegawczy „Seales Do Not Remove”. Alternatywę stanowi stalowa kłódka, pas tekstylny, ewentualnie solidny łańcuch metalowy (przeznaczony zwłaszcza do trwałego mocowania dużych skrzyń). Drugie niezwykle wartościowe rozwiązanie to zaawansowany alarm antykradzieżowy informujący kierowcę oraz osoby zasiadające w centrali o potencjalnym naruszeniu towaru. Dzięki niemu możliwa jest jak najszybsza reakcja na działanie złodzieja. Pozostałe istotne formy zabezpieczeń to m.in.:

– system GPS (w razie kradzieży wskaże miejsce, gdzie ukryty został ładunek),

– zatrudnienie wykwalifikowanych i doświadczonych kierowców, którzy doskonale wiedzą, jak postępować w razie zagrożenia,

– dokładne planowanie tras (łącznie z zapasowymi) oraz ustalanie punktów postoju (najlepiej na strzeżonych parkingach),

– dobra polisa OCP,

– kilkustopniowa weryfikacja kontrahentów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*