Jakie praktyczne i piękne akcesoria możemy użyć w ogrodzie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ogrodnictwo to dużo pracy, ale może być również zabawne i satysfakcjonujące. Jeśli szukasz inspiracji, aby uczynić swój ogród piękniejszym i przyjemniejszym, oto kilka wspaniałych akcesoriów, które pomogą Ci zacząć.

Rzeźby ogrodowe

Rzeźby ogrodowe to świetny sposób, aby dodać trochę charakteru do ogrodu. Mogą być również funkcjonalne, jak np. wanna dla ptaków lub fontanna. Niektóre rzeźby wyglądają nawet jak zwierzęta lub ludzie; mogą być bardzo urocze i zabawne.

Karmniki dla ptaków

Ptaki to urocze stworzenia, które wprowadzają kolor do każdego ogrodu – dlaczego by ich nie nakarmić? Możesz kupić karmniki dla ptaków w wielu kształtach i rozmiarach, więc wybierz taki, który pasuje do wielkości Twojego ogrodu i Twojego budżetu. Karmniki dla ptaków są wykonane z różnych materiałów; drewniane są tradycyjne, ale plastikowe są tańsze i łatwiejsze do czyszczenia!

Elementy wodne

Jeśli chcesz czegoś więcej niż tylko kwiatów w swoim ogrodzie, rozważ zainstalowanie wodotrysku, takiego jak staw lub fontanna. Staw będzie wymagał pewnej konserwacji (np. sprzątania liści), ale warto to zrobić, jeśli chcesz mieć ekologiczny element, który przyciągnie dzikie zwierzęta do ogrodu w gorące dni.

Płotki wiklinowe

Ogrodzenia wiklinowe wykonane są z przeplatanych gałązek i gałęzi, co czyni je świetną opcją, jeśli szukasz czegoś naturalnego do otoczenia swojego ogrodu. Są one również bardziej przystępne cenowo niż inne opcje ogrodzeń i są łatwe w instalacji. Płotki wiklinowe również zapewniają naturalną prywatność, co może być pomocne, jeśli masz duże podwórko i chcesz zachować prywatność od sąsiadów.

Krzewy

Krzewy zapewniają kolor, strukturę i prywatność w ogrodzie, dodając wysokości i gęstości pomiędzy innymi roślinami lub ogrodzeniami. Krzewy służą również jako źródło pożywienia dla motyli i innych owadów zapylających, zapewniając jednocześnie schronienie przed drapieżnikami, takimi jak ptaki czy wiewiórki

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*