Czym się najlepiej kierować przy wyborze wanny do łazienki?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór odpowiedniej wanny do łazienki może być trudnym zadaniem. Istnieje wiele czynników do rozważenia, od wielkości łazienki do stylu i materiału akcesoriów łazienkowych. Jednakże, jeśli planujesz przebudowę łazienki wkrótce i szukasz nowych wanien, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zdecydować, co jest dla Ciebie najlepsze:

1) Rozmiar Twojej łazienki

Jeśli planujesz dodać wolnostojącą wannę, ważne jest, aby rozważyć rozmiar swojej łazienki, a także rozmiar innych urządzeń, takich jak zlewy, toalety i prysznice. Chociaż wszystkie te elementy mają różne rozmiary i kształty, powinny być zrównoważone, aby jeden nie przytłaczał drugiego. Wanna, chociażby z takim rozwiązaniem jak bateria wannowa wolnostojąca może być umieszczona w dowolnym kącie lub przy ścianie i oferuje mnóstwo miejsca na komfort kąpieli.

2) Rodzaj instalacji

Jeśli masz istniejącą wannę, która wymaga wymiany, istnieją dwie opcje przy wyborze nowej. Pierwsza to instalacja wanny integralnej – pojedynczej jednostki składającej się zarówno z samej wanny, jak i systemu baterii. Zintegrowane wanny są zazwyczaj wykonane z tworzywa akrylowego lub tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym (FRP), co oznacza, że nie będą rdzewieć ani korodować z czasem, tak jak stal lub żeliwo.

3) Materiał użyty w konstrukcji wanny

Kolejnym ważnym czynnikiem przy wyborze wolnostojącej wanny jest materiał użyty do jej budowy. Istnieje wiele różnych materiałów używanych w tworzeniu różnych rodzajów wanien, takich jak włókno szklane, żeliwo, granit czy akryl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*