Jakie możemy wyróżnić rodzaje kursów językowych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele różnych rodzajów kursów językowych. Niektóre są bardziej ukierunkowane na biznes, inne na podróże i wakacje, jedne skupiają się na konwersacji i wymowie, inne na gramatyce i umiejętności pisania.

Poniżej wymieniamy kilka najczęściej używanych terminów:

Kurs językowy

Ogólne określenie dla każdego rodzaju kursu, który uczy języka obcego. Termin „kurs językowy” jest często używany w odniesieniu do kursu do samodzielnej nauki, który można kupić w Internecie lub w księgarniach. Kursy te zawierają zazwyczaj podręcznik i są one przeznaczone dla osób, które chcą się uczyć samodzielnie, bez pomocy instruktora. Popularną ostatnio opcją są kursy zagraniczne, gdzie przykładowo kurs włoskiego we Włoszech sprawia, że mamy ciągle kontakt z obcym językiem co powoduje, że nauka obcego języka jest dużo prostsza.

Szkoła językowa

Miejsce, do którego można się udać, aby uczyć się języka obcego w małych grupach lub indywidualnie.

Kurs intensywny

Kurs, który trwa krócej niż zwykle (zazwyczaj jeden tydzień). Kursy intensywne mają zazwyczaj więcej zajęć w ciągu dnia niż kursy regularne. Dzięki temu możliwe jest objęcie większej ilości materiału w krótszym czasie, ale są one również droższe niż kursy regularne.

Kurs biznesowy

Kurs przeznaczony dla profesjonalistów z branży biznesowej, którzy chcą nauczyć się mówić w innym języku, aby lepiej wykonywać swoją pracę lub rozwijać swoje perspektywy zawodowe za granicą. Kursy te często koncentrują się na słownictwie związanym z konkretnymi branżami, takimi jak bankowość czy IT, a także obejmują trening umiejętności komunikacyjnych, tak abyś mógł efektywnie wykorzystywać nowe słownictwo podczas spotkań lub prezentacji itp.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*