Najlepsze serwery do gier online

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Komputery osób grających na co dzień w gry online (sieciowe) komunikują się z serwerem w celu nieustannego śledzenia sytuacji na polu rozgrywki. Niestety, serwery ogólnodostępne nie zapewniają często odpowiedniej szybkości przetwarzania procesów, a co za tym idzie wydajności na wysokim poziomie. Dlatego też graczom zaleca się korzystanie ze specjalnych serwerów dedykowanych takich jak serwer vps windows, pozwalających bez przeszkód cieszyć się takimi tytułami, jak choćby Battlefield v, League of Legends czy Fortnite. W dalszej części artykułu zostaną opisane zalety tego rozwiązania.

Od tej pory każda rozgrywka sieciowa stanie się przyjemnością

Serwery dedykowane pod gry online są wyborem optymalnym, ponieważ gwarantują dużą wydajność i płynne wyświetlanie wszelkich elementów pojawiających się na ekranie. Ma to znaczenie z tego względu, że aplikacje tego typu gier generują wyjątkowo gęsty ruch sieciowy, co w przypadku zwykłego serwera przekłada się zazwyczaj na wolne przetwarzanie poszczególnych procesów. Ponadto zostają wyeliminowane wszelkie uciążliwe zakłócenia, takie jak lagi (czyli opóźnienia) czy pojedyncze ataki DDoS (ochrona jest stale aktywna i dokładnie filtruje zarówno ataki przez wzmocnienie, jak i odbicie). W ten sposób rozgrywka staje się prawdziwą frajdą. Warto również dodać, że płatny serwer pozwala na pełne zachowanie prywatności, dzięki czemu unikamy nieautoryzowanego dostępu do rozgrywki osób niepożądanych. Inne korzyści płynące z jego użytkowania to:

  • parametry na ponadprzeciętnie wysokim poziomie – mocny procesor (np. Intel Core i7 ósmej generacji lub Intel Xeon), szybki i bezawaryjny dysk SSD oraz – –wydajna pamięć RAM
  • profesjonalne wsparcie techniczne w razie jakichkolwiek problemów – np. z łącznością

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*