Jakie badania wzroku wykonuje optometrysta?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Optometryści są specjalistami od zdrowia oczu, którzy są licencjonowani do diagnozowania i leczenia szerokiego zakresu problemów z widzeniem. Dopasowują również soczewki kontaktowe i okulary, edukują pacjentów na temat zdrowia oczu i zarządzają warunkami medycznymi wpływającymi na oczy.

Badanie wzroku jest kluczową częścią profilaktycznej opieki zdrowotnej dla Twoich oczu. Może ono pomóc w wykryciu problemów we wczesnym stadium, kiedy są one łatwiejsze do leczenia. Twój okulista zada Ci pytania dotyczące historii choroby i przeprowadzi dokładne badanie, które obejmuje:

Badanie ostrości wzroku

Aby określić, jak wyraźnie widzisz zarówno w bliskich, jak i dalekich odległościach, lekarz użyje serii wykresów oczu, aby przetestować Twoją wizję. Badanie ostrości widzenia mierzy ostrość Twojego widzenia w różnych odległościach.

Badanie równowagi mięśni oka 

Twój lekarz zbada pozycję i ruch każdego oka osobno i razem, co pokazuje, jak dobrze Twoje oczy pracują razem jako zespół.

Pomiary błędu refrakcji 

Ten pomiar określa jakość promieni świetlnych wpadających do oka przez rogówkę – przezroczystą strukturę w kształcie kopuły znajdującą się na szczycie oka. Błędy refrakcji obejmują krótkowzroczność (myopia), dalekowzroczność (hyperopia) i astygmatyzm.

Badanie widzenia kolorów 

Ten test mierzy, czy możesz odróżnić różne kolory; jest ważny, ponieważ pomaga określić, czy istnieją jakiekolwiek zmiany w postrzeganiu kolorów, które mogą wskazywać na podstawowy problem z postrzeganiem kolorów w jednym lub obu oczach.

Jeśli chcesz skorzystać z takich usług, to badanie wzroku Poznań, jest miastem, w którym wielu specjalistów ma swoje siedziby.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*