Jaki pojazd na akumulator wybrać dla dziecka?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Samochody na akumulator są marzeniem maluchów zafascynowanych motoryzacją. Na rynku występuje aktualnie wiele elektrycznych modeli, które wykorzystywane mogą być na różnorakie sposoby. Co istotne, zabawki tego typu są całkowicie bezpieczne i kontakt z nimi nie wiąże się z żadnym zagrożeniem. Jaki rodzaj pojazdu na akumulator wybrać, który będzie zgodny ze wskazaną grupą wiekową?

Najpopularniejsze rodzaje samochodów na akumulator

W Polsce dostępne są zabawki jednoosobowe, dwuosobowe, samochody z pilotem oraz te zasilane akumulatorami (o wartości 12 i 24 V). Należy pamiętać, iż każdy z nich charakteryzuje się inną konstrukcją i rozmiarami, dzięki czemu nie będziemy mieć problemu, aby dobrać produkt spójny z wiekiem małego kierowcy. Samochody z akumulatorami znajdziemy w dobrych sklepach stacjonarnych z zabawkami, jak i witrynach internetowych, jak ta: https://niecodziennegadzety.pl/. W dodatku, te często cechują się oryginalną kolorystyką czy bajkowymi motywami, przez co w oczach dziecka stają się jeszcze bardziej atrakcyjne. 

Pojazdy jednoosobowe należą do najczęściej wybieranych produktów pośród grupy odbiorców takich zabawek. Rozpędzają się do większych prędkości (na co pozwala im mała konstrukcja i miejsce dla tylko jednej osoby). Powszechne są tu samochody ze średnią prędkością od 5 do 10 km/h (akumulator 12 V). Z kolei sprzęt dwuosobowy jest już o wiele cięższy i perfekcyjnie sprawdzi się jako prezent dla rodzeństwa. Współcześnie pojazdy na akumulator cieszą się coraz większą popularnością oraz coraz krótszym wymaganym czasem ładowania sprzętu (zazwyczaj wyczerpany akumulator ładuje się od 10 do 30 godzin).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*