Jak wygląda wypożyczanie sprzętu rehabilitacyjnego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby starsze, niepełnosprawne i po różnego rodzaju wypadkach często muszą korzystać z profesjonalnego sprzętu rehabilitacyjnego we własnym domu. W takiej sytuacji istnieją dwie możliwości – zakup danej konstrukcji w sklepie lub jej wypożyczenie na określony czas. Drugie rozwiązanie pociąga za sobą znacznie mniejsze koszty, dlatego obecnie cieszy się ogromną popularnością. Jeśli np. chcemy skorzystać z usług takiego podmiotu jak wypożyczalnia koncentratorów tlenu Warszawa jest miastem, w którym działa co najmniej kilka tego typu punktów. 

Wysokość opłaty zależy od rodzaju urządzenia

Zakup sprzętu do rehabilitacji to dla większości osób ogromny wydatek, dlatego warto zdecydować się na jego wypożyczenie za odpowiednią opłatą – wynoszącą zazwyczaj od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie. Najmniej zapłacimy oczywiście za użytkowanie kul, drabinek, stabilizatorów, piłek lekarskich i innych prostych urządzeń, natomiast więcej – za możliwość swobodnego korzystania z zaawansowanych łóżek rehabilitacyjnych, specjalistycznych wózków inwalidzkich, koncentratorów tlenu, bieżni elektrycznych czy urządzeń ułatwiających kąpiel. Niekiedy trzeba się też liczyć z koniecznością uiszczenia kaucji w ustalonej wysokości (przeważnie jest to nie więcej niż 500 zł).

Wymienione sprzęty można wypożyczyć zarówno w wielu miejscach działających na terenie szpitali, ośrodków rehabilitacyjnych i prywatnych placówek, jak i w fundacjach wspierających osoby niepełnosprawne czy internetowych sklepach medycznych. Sam wynajem jest banalnie prosty, polega bowiem na podpisaniu stosownej umowy użyczenia na tydzień, miesiąc lub dłużej – w zależności od stopnia niepełnosprawności. Jeśli np. nie możemy chodzić i interesuje nas wypożyczalnia wózków inwalidzkich Warszawa to miasto, w którym bez większego problemu znajdziemy taką firmę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*