Jak przygotować podłoże do posadzenia roślin?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zdrowy i zadbany ogród wymaga opieki praktycznie przez cały rok. Stale pielęgnowany będzie piękną ozdobą dla naszego domu, tarasu lub podwórka. Zanim jednak będziemy mogli podlewać dojrzałe, okazałe rośliny, należy prawidłowo je zasadzić, a co za tym idzie odpowiednio przygotować podłoże do tej czynności.

Pierwsze przygotowania

Absolutnie niezbędne jest sprawdzenie z jakim typem podłoża mamy do czynienia. Nie wszystkie rodzaje gleby będą współpracowały z poszczególnymi gatunkami roślin. Najlepsze podłoże będzie zawierało dużo próchnicy w wierzchniej warstwie. Na samym początku należy również oczyścić ziemię z niepotrzebnych elementów, nagromadzonych śmieci i obumarłych roślin. Następną czynnością powinno być uporanie się ze szkodliwymi chwastami, które mogą stanowić niepotrzebną konkurencję dla nowych sadzonek. Dodatkowo można zbadać odczyn pH gleby, wysyłając odpowiednio przygotowane próbki do okręgowej stacji chemiczno-rolniczej.

Wzbogacenie podłoża

Najczęściej gleby w ogrodzie potrzebują dodatkowego użyźnienia i wzbogacenia w potrzebne składniki mineralne. Niezawodne będą produkty Nomercy zawierające cenne bakterie azotowe stymulujące wzrost roślin. Współpracując z różnymi enzymami i pleśnią przetwarzają one odpady organiczne na substancje odżywcze wykorzystywane ponownie przez rośliny. Dobrym rozwiązaniem są także nawozy organiczne np. z kompostownika, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że zbyt duża ilość może zaszkodzić roślinom. W zależności od czynników atmosferycznych trzeba również pamiętać o odpowiednim nawadnianiu podłoża, szczególnie w czasie suszy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*