Jak poprawnie używać lokówki?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawidłowe używanie lokówki może sprawić, że Twoje włosy będą wyglądały znacznie lepiej. Kiedy używasz odpowiedniej techniki, możesz uzyskać idealne loki, lub luźne fale w krótkim czasie!

Lokówki to świetny sposób na dodanie fryzurze tekstury i objętości. Jest również łatwa w użyciu i może być stosowana na mokrych lub suchych włosach. Lokówka wymaga jednak trochę praktyki, zanim nabierzesz wprawy. Lecz praktyka czyni mistrza! Wystarczy że kupisz ją na stronie https://sklep.mpm.pl/pl/41-lokosuszarki-i-lokowki i możesz zacząć ćwiczyć na swoich włosach.

Najważniejsze wskazówki

Zawsze kręć wilgotne włosy. Wilgotne włosy łatwiej się układają niż suche, więc gdy będziesz gotowa do kręcenia włosów, spryskaj je wodą i przeczesz. Jeżeli Twoje włosy są naturalnie kręcone lub falowane, spróbuj przed rozpoczęciem pracy użyć sprayu termoochronnego, aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym wysoką temperaturą i zachować wspaniały wygląd loków.

Owiń każdą sekcję wokół bębna lokówki i przytrzymaj przez około 5 sekund, a następnie zwolnij. Pomoże to stworzyć jednolity wzór loków i zapobiec późniejszym dziwnym zagięciom w lokach.

Pamiętaj, aby nie trzymać lokówki zbyt blisko głowy – może to spowodować oparzenia skóry głowy lub złamania, jeśli nie będziesz ostrożna! Trzymaj je około centymetra od skóry głowy, przesuwając się w dół przez każde pasmo włosów, pamiętając o tym, by nie nakładać na siebie żadnych pasm, przechodząc nad nimi ponownie zbyt szybko po tym, jak zostały już raz zakręcone.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*