Infuzje dożylne, czy warto?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Infuzje dożylne są zazwyczaj stosowane w ostateczności. Jednak, jeśli niezbędne są terapeutyczne dawki danej substancji, nie jest możliwe wykorzystanie innych metod. Dlatego też warto rozważyć kroplówki z witaminami, gdy podejrzewa się znaczne niedobory lub wtedy gdy niezbędne są lecznicze dawki tego typu substancji. Kiedy warto skorzystać z tego rozwiązania i czy rzeczywiście warto to robić?

Witamina C to jedna z substancji, którą warto jest przyjąć w postaci infuzji. Wlewy z witaminy C są wykorzystywane w przypadku bardzo silnych infekcji lub w przypadku choroby nowotworowej. Chociaż wiele osób wątpi w skuteczność tej metody, to jednak bywa ona wykorzystywana jako ostatni ratunek, między innymi przy sepsie odpornej na antybiotyki. W standardowych przypadkach wlewy dożylne z witaminy C są polecane osobom, które mają problem między innymi z oczyszczeniem organizmu z toksyn (dowiedz się więcej: witamina C duże dawki).

Oprócz witaminy C dożylnie mogą być podawane także inne witaminy. Obecnie polecane są tak zwane wlewy witaminowe, które mają na celu dodanie energii. W takim zestawie może znajdować się między innymi witamina B12. Chociaż suplementację tej substancji zaleca się zazwyczaj osobom, które nie spożywają mięsa, to jednak badania pokazują, że również osoby spożywające produkty odzwierzęce mogą mieć problem z niedoborem tej witaminy. Witamina B12 przyjęta w formie kroplówki działa skuteczniej niż w przypadku doustnej suplementacji. Niedobór witaminy B12 powoduje problemy między innymi z układem nerwowym. Dlatego też jeśli pojawi się niedobór, warto jest go szybko uzupełnić.

Artykuł napisany we współpracy z Feel Good Clinic – specjalistyczną kliniką witaminową. Sprawdź także ofertę ozonoterapii w tej klinice.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*