Zabiegi poprawiające wzrok

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wzrok bez wątpienia stanowi jeden z najważniejszych zmysłów o który należy dbać już od najmłodszych lat. Oczy są narządem bardzo delikatnym, często narażonym na uszkodzenia. Wady wzroku dotyczą kobiet i mężczyzn, a także dzieci w każdym wieku, a do ich korekcji wykorzystuje się nowoczesne metody. Współczesne możliwości chirurgicznej poprawy wzroku dają szansę na odzyskanie zdrowych,zdolnych do odbierania  bodźców oczu.

Współczesne możliwości korekty wzroku

Najczęstszym działaniem podejmowanym w sytuacji pogłębiającego się problemu niedowidzenia jest wizyta u specjalisty i wybór odpowiednich okularów, bądź soczewek kontaktowych. W dzisiejszych czasach możliwe jest także znacznie korzystniejsze rozwiązanie takiego problemu. Leczenie niedowidzenia może zostać skorygowane za pomocą operacji z użyciem specjalnego lasera. Zabieg charakteryzuje się tym, że jest całkowicie bezbolesny i wykonywany w ambulatoryjnych warunkach, a przy tym bardzo skuteczny. Takie rozwiązanie likwiduje nadwzroczność, krótkowzroczność, czy astygmatyzm. 

Innym defektem, który często prowadzi do przeprowadzenia specjalistycznego zabiegu jest ptoza, czyli opadanie górnej powieki, powodujące znaczne zmniejszenie zakresu widzenia. Operacja ptozy wcale nie jest skomplikowana-polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej i skóry z wspomnianych wcześniej okolic górnych powiek. Zabieg jest wskazany w przypadku, kiedy zaburzenie ma znaczny wpływ na stan wzroku. Plastyka powiek powinna być przeprowadzona po poprzedzającej ją konsultacji z okulistą, a także neurologiem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*