Greenscreen – do czego może służyć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Greenscreen jest jednym z najbardziej wszechstronnych i użytecznych elementów zestawu, który możesz dodać do swojego studia fotograficznego. Może być używany na wiele sposobów, od dodawania wirtualnych teł do ustawiania złożonych scenariuszy oświetleniowych.

Co to jest greenscreen?

Greenscreen jest alternatywnym tłem, które pozwala nałożyć na siebie obrazy. Oznacza to, że Twój obiekt może być filmowany lub fotografowany na zielonym tle, co ułatwia późniejsze komponowanie innych materiałów filmowych na ich wierzchu.

Ekrany zielone są wykonane z tkaniny lub papieru pokrytego specjalną powłoką, która dobrze odbija światło zielone, ale pochłania wszystkie inne długości fal świetlnych, co sprawia, że podczas fotografowania w normalnych warunkach oświetleniowych wydają się czarne. Aby skutecznie działać jako tło do filmowania lub fotografii, materiał musi być odpowiednio oświetlony, tak aby pokazywał się prawidłowo podczas fotografowania w normalnych warunkach oświetleniowych.

Greenscreen w studiu fotograficznym

Greenscreen jest zwykle oświetlany zielonym światłem z góry, nadając tłu jednolity kolor i eliminując cienie. Zwykle można go wynająć przy okazji, gdy jesteśmy odpowiedzialni za wynajem studia fotograficznego Warszawa ma na swojej mapie kilka punktów z taką możliwością. Najczęstsze zastosowanie greenscreen jest w produkcji filmowej i wideo. Wiele efektów specjalnych polega na greenscreenach, aby stworzyć efekty wizualne, które byłyby zbyt drogie lub trudne do wyprodukowania przy użyciu innych metod.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*