Jak podłączyć i korzystać z Playstation?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z roku na rok wzrasta liczba osób, które decydują się na zakup konsoli do gier Playstation 4. Popularność tego urządzenia wynika przede wszystkim z tego, że zapewnia ono mnóstwo dobrej zabawy i odznacza się wydajnością na wysokim poziomie. Poza tym jest łatwe w użytkowaniu i funkcjonalne, ponieważ posiada zarówno przewodową, jak i bezprzewodową kartę sieciową, a także wyjście HDMI oraz USB 3.0. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że istnieje wiele punktów, w których można ten sprzęt naprawić – niemal w każdym większym mieście działa profesjonalny serwis Playstation 4

Konfiguracja nie sprawia żadnych problemów

Konsola nie jest urządzeniem najtańszym, dlatego wiele osób decyduje się na PS4 używane, ale utrzymane w dobrym stanie technicznym. Jego skonfigurowanie nie powinno przysporzyć kłopotów nawet amatorowi. Pierwszym krokiem jest podłączenie konsoli do telewizora za pomocą kabla HDMI. Następnie należy włożyć kabel zasilający do stosownego gniazda w sprzęcie, a końcówkę do prądu. Teraz pora na połączenie się z internetem poprzez router – najlepiej zrobić to z użyciem tradycyjnego przewodu Ethernet. Oto kolejne zalecane czynności:

Włączenie konsoli przyciskiem uruchamiającym i wciśnięcie przycisku PS4 na tzw. padzie – w celu połączenia DualShock z całym systemem. 

Wybranie w opcjach języka interface`u i typu połączenia sieciowego – często konieczne jest też podanie hasła do WiFi. 

Ustawienie daty i czasu oraz zaakceptowanie warunków umowy. 

Zaktualizowanie konsoli – taka możliwość istnieje w zakładce powiadomienia (akceptacja następuje poprzez wciśnięcie X na padzie). 

Utworzenie własnego konta PlayStation Network. 

Zarejestrowanie się – na tym etapie trzeba podać nazwę użytkownika, hasło, a także e-mail. 

Wejście w link weryfikacyjny przysłany na adres mailowy. W tym momencie konfiguracja dobiega końca.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*