Jak pozbyć się przebarwień skórnych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W Polsce żyje mnóstwo kobiet zmagających się na co dzień z przebarwieniami skóry (na twarzy, dekolcie czy dłoniach). Są to najczęściej plamy o odcieniu brązowym, powstałe na skutek negatywnego działania promieni UV, niekorzystnych zmian hormonalnych w organizmie albo chorób o charakterze autoimmunologicznym. W celu ich skutecznego usunięcia zaleca się przede wszystkim poddanie wybranemu zabiegowi z zakresu dermatologii lub medycyny estetycznej. Wykonamy go bez problemu m.in. w tym konkretnym gabinecie działającym w Poznaniu: http://www.dermatolog-poznan.info.

Duże znaczenie ma skala problemu

W przypadku stosunkowo silnych, wyraźnie widocznych z daleka przebarwień zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie peelingu medycznego, zwanego również dermopeelingiem. Jest to zabieg polegający na nałożeniu na określoną powierzchnię ciała zaawansowanego preparatu, który doprowadza do złuszczenia naskórka. W ten sposób koloryt skóry zostaje wyrównany, a dodatkowo nabiera ona blasku i zostaje gruntownie nawilżona oraz wygładzona. Metoda ta świetnie sprawdza się zarówno u młodych dziewcząt, jak i dojrzałych kobiet.

Alternatywę stanowi zabieg laserowy zmierzający do pobudzenia odnowy kolagenu. Daje on szybkie i zaskakująco trwałe rezultaty, a przy tym jest niemal bezbolesny. Procedura polega tutaj na tym, że specjalista przykłada do skóry nowoczesny aparat emitujący wiązkę światła laserowego, które efektywnie niszczy komórki zawierające nadmiar melaniny. Dochodzi wówczas do ściemnienia plam przebarwieniowych i w ostateczności do ich złuszczenia. W celu uzyskania w pełni zadowalającego efektu niezbędne jest wykonanie co najmniej czterech, pięciu tego rodzaju naświetlań. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o długotrwałej kuracji kwasami rozjaśniającymi (kojowym, azelainowym itp.). Stopniowo ograniczają one produkcję melaniny, a jednocześnie wspomagają wyrównywanie tonacji naskórka. Oczywiście dla bezpieczeństwa muszą być zawsze używane pod ścisłą kontrolą wykwalifikowanego lekarza dermatologa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*