Fronty meblowe lakierowane – jakie jest ich zastosowanie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lakierowane fronty meblowe to dekoracyjne panele, które można przymocować do frontu mebla. Mogą być wykonane z różnych materiałów, w tym drewna, metalu i plastiku. Są one używane do różnych celów, w tym do ukrycia niedoskonałości materiału za nimi, jako oświadczenie artystyczne lub po prostu jako dekoracja. Wchodząc na stronę https://www.elwi.pl/produkty/30/lakierowane.html, znajdziesz przeróżne lakierowane fronty, które z pewnością sprostają Twoim oczekiwaniom.

Proces lakierowania

Lakierowanie to proces stosowany do nakładania lakieru na powierzchnie drewniane lub metalowe. Lakier jest zwykle nakładany na powierzchnię drewna lub metalu za pomocą pistoletów natryskowych lub wałków, po czym jest suszony za pomocą pistoletów grzewczych lub pieców. Po wyschnięciu tworzy twardą warstwę ochronną, która zapobiega dalszemu uszkodzeniu materiału bazowego.

Nadają się do szybkiej naprawy mebli

Lakierowane fronty meblowe są często używane jako szybka naprawa zużytych lub uszkodzonych mebli, ale mogą być również używane do aktualizacji istniejących mebli. Możesz nawet użyć ich do zastąpienia złamanych lub staro wyglądających frontów meblowych.

Różnica między frontami lakierowanymi a frontami fornirowanymi.

Ważne jest, aby nie pomylić lakierowanych frontów meblowych z frontami fornirowanymi. Fornir to inna forma płyty dekoracyjnej, którą można przykleić do powierzchni drewnianych. W przeciwieństwie jednak do lakierów, które są nakładane bezpośrednio na drewno lub metal, a następnie suszone, wykończenia fornirowe są w rzeczywistości cienkimi plastrami prawdziwego drewna, które zostały przyklejone do wybranej powierzchni, aby nadać jej więcej głębi i charakteru. Oznacza to, że panele fornirowane nie są tak trwałe jak lakierowane, ponieważ są bardziej kruche.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*