Dodatki, które warto zamontować w salonie

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Salon domowy to wnętrze, które powinno zostać urządzone w taki sposób, aby było nie tylko funkcjonalne i komfortowe, ale również atrakcyjne pod względem wizualnym. Dlatego też zaleca się wprowadzenie do niego wybranych dodatków o charakterze dekoracyjnym. Warto postawić szczególnie na elementy łączące w sobie oryginalność z eleganckim designem. Znakomitym przykładem są choćby efektowne karnisze okienne wykonane z mosiądzu i pokryte ochronną warstwą chromu albo satyny.

Koniecznie pamiętajmy o ścianie

Oprócz karnisza, w salonie warto także zamontować tynk dekoracyjny na ścianie. Po całkowitym wyschnięciu świetnie imituje on surowy beton i jest optymalnym tłem dla zestawu mebli wypoczynkowych. Alternatywę stanowi stylizowana cegła w kolorze czerwonym, która nie dość, że przyciąga wzrok, to na dodatek ociepla przestrzeń i optycznie powiększa wnętrze. Dla osób ceniących klasyczne rozwiązania polecane są natomiast panele fornirowane, boazeria lub sztukateria gipsowa zaprojektowana we francuskim stylu (pilastry, listwy przypodłogowe, rozety itp.).

Oprócz tego w salonie należy koniecznie zamontować oświetlenie emitujące nastrojowe i sprzyjające relaksowi światło. W tej roli dobrze sprawdzą się lampy sufitowe w kształcie kuli, kryształowe żyrandole, dekoracyjne żarówki pozbawione oprawy (tzw. „edisonowskie”), reflektorki na wysięgnikach, wysokie lampy podłogowe z abażurami oraz listwy LED rozmieszczone w trudno dostępnych miejscach. Pozostałe wartościowe ozdoby to: zegary retro, lustra w pozłacanych oprawach i plakaty motywacyjne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*