Jak pielęgnować meble ze skóry?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Meble ze skóry na długie lata

Charakteryzują się wysoką solidnością oraz trwałością. Decydując się na tego typu meble, możemy cieszyć się ich użytkowaniem przez długie lata. Co prawda, są one droższe niż te wykonane z innych materiałów. Natomiast ceny są jak najbardziej adekwatne do jakości. Meble skórzane są w modzie od wielu lat. Wciąż kojarzą się z luksusem oraz elegancją. Nic więc dziwnego, że w wielu sklepach takich jak https://bostonsofa.pl/ można je kupić w różnych wariantach. Aby prezentowały się schludnie jak najdłużej, należy pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji.

Podstawowe czynności

Aby meble służyły jak najdłużej, trzeba systematycznie je nawilżać. Obicie ze skóry jest bardzo wrażliwe na suche i ciepłe powietrze. Pod wpływem wysokiej temperatury powierzchnia staje się matowa, szorstka oraz może pękać. Bezpiecznym i sprawdzonym środkiem nawilżającym jest krem stearynowy. Warto zapobiegać wysuszaniu się skóry już na etapie ustawiania mebli w pomieszczeniu. Fotele skórzane nie powinny znajdować się blisko źródeł ciepła takich jak np.grzejniki, piece. Mebli takich nie wolno myć. Ewentualny kurz należy usuwać za pomocą odkurzacza lub suchej ściereczki.

Odkurzając skórę, powinno się użyć małej siły, ponieważ zbyt duże naciągnięcie może przyczynić się do degradacji. Do systematycznej konserwacji warto użyć specjalnych preparatów pielęgnujących do skór. Natłuszczają one meble oraz utrzymują pierwotny kolor na dłużej. Do powstałych przebarwień pod żadnym pozorem nie można używać preparatów do butów. Do usunięcia plam świetnie sprawdza się kamień uniwersalny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*