Czym jest środek trwały?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Środki trwałe określają majątek danej firmy (jej własności oraz współwłasności). Przy tym odnoszą się do prawa bilansowego i podatkowego, stanowiąc od lat stałą w polskim ustawodawstwie. Natomiast metalowe meble biurowe oraz akcesoria należą w – często przeważającej części – do majątku danego przedsiębiorstwa. Jednakże czy możemy je zaliczyć do grupy środków trwałych? 

Meble biurowe a środki trwałe

Do środków trwałych można zaliczyć wiele różnorodnych towarów, inaczej nie jest i z meblami biurowymi. Przy tym wymagane jest, aby te spełniały dokładnie wypunktowane w ustawie kryteria. Do najważniejszych z nich należą: długi okres użytkowania (co najmniej rok), kompletność i zdatność do użytku, a jednocześnie wykorzystywanie ich przez podatnika i właściciela firmy jedynie w zadaniach, których wymaga od niego prowadzenie działalności gospodarczej. Trzeba jednak przyznać, iż środek trwały a wyposażenie jest zagadnieniem często niejasnym pośród przedsiębiorców. Do środków trwałych zaliczamy nie tylko urządzenia, maszyny, czy wyposażenie firmy, ale i jej inne nieruchomości. 

Szafki, krzesła, wieszaki, regały i inne meble należą do podstawowego inwentarza firm mniejszych, jak i większych powierzchniowo. Ich właściwy design oraz jakość nie tylko wpływają na postrzeganie firmy przez klientów, ale i jej ogólną opinię. Sporo stron internetowych zajmujących się sprzedażą wyposażenia biurowego posiada na swoich witrynach również cenne dane odnośnie do tego, co można określić jako środek trwały, a co w jego definicję się nie wpisuje np. https://www.fxmeble.pl. Przed zakupem zestawów meblowych warto zapoznać się z precyzyjną definicją środków trwałych oraz informacjami, dzięki którym będziemy w stanie rozłożyć w czasie koszty określające umiejscowienie w przedsiębiorstwie jego nowych elementów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*