Czy firany i zasłony pasują do salonu?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Salon obecny jest w wielu domach i najczęściej pełni on funkcję rekreacyjno-wypoczynkową, gdzie można zarówno przyjąć gości, jak i odpocząć przed telewizorem z filiżanką kawy. Bardzo istotną rolę w przypadku tego pomieszczenia pełni wystrój, dopełniany nie tylko przez samo wyposażenie, lecz także dekoracje okien. Czy firany oraz zasłony są mile widziane właśnie w tym wnętrzu?

Salon jest miejscem, do którego długie firany pasują najlepiej. Tkanina sięgająca za parapet dodaje pomieszczeniu elegancji i ciepła, niezależnie od tego, w jakim stylu urządzone zostało wnętrze. Mile widziane są w nim zarówno bogato zdobione tkaniny, jak i firany o bardziej stonowanym wyrazie i gładkiej strukturze. Z łatwością można je upiąć lub rozsunąć na boki okien, tworząc tym samym dodatkowy element dekoracyjny pomieszczenia. Nie warto się więc zastanawiać, lecz wybrać ciekawe firany do własnego wnętrza! 

Dzięki firanom można również z łatwością manipulować faktyczną wielkością pomieszczenia. Do wysokich wnętrz poleca się zakładanie firan o mało przejrzystej teksturze, które swoją długością sięgać będą za parapet lub do podłogi. Pozwoli to przede wszystkim stworzyć przytulny klimat w salonie, szczególnie uwielbiany przez domatorów. Właściciele mniejszych pomieszczeń mogą skorzystać z popularnych makaronów lub możliwości proponowanych im przez firanki gotowe o ciekawych upięciach. Najważniejsze, by tkanina wisiała jak najbliżej okna i odsłaniała jak największą jego powierzchnię. Dzięki temu można uzyskać optyczny efekt większego pomieszczenia, nawet w niewielkim mieszkaniu.

Zadbaj o atmosferę panującą w pomieszczeniu

Nic nie stoi również na przeszkodzie, by w towarzystwie firan w salonie wisiały ocieplające pomieszczenie zasłony. Mogą one spełniać różne funkcje – od dekoracji, aż do zaciemnienia pomieszczenia. Okazuje się bowiem, że na rynku kupić można specjalne modele zasłon zaciemniających, które można zobaczyć na https://magdalena24.pl/zaslony/zaciemniajace. Są one stworzone ze specjalnego materiału, który maksymalnie ogranicza dopływ światła do pomieszczenia, przez co nawet w środku dnia w pomieszczeniu panować może półmrok. Zasłony nie muszą być umieszczane na oknach jedynie w towarzystwie firan.

Właściciele mieszkań i miłośnicy ciekawych aranżacji mogą zawiesić je na swoich oknach w zastępstwie tradycyjnych firanek. Tym bardziej, że materiały z jakich uszyte są zasłony cechują się niezwykłą różnorodnością – zwłaszcza, gdy chodzi o zdobienia. Szeroka paleta barw, interesująca tekstura i wybrane długości sprawią, że dzięki zasłonom nawet najmniejszy pokój zyska unikatowy charakter. 

Dodatki do zasłon i firan 

Przekonanie się do firan i zasłon w salonie to jedno, z kolei ich ciekawe upięcia stanowią zupełnie inną kwestię. Zwłaszcza, gdy do dekoracji wnętrza zakupione zostały tkaniny bez fabrycznie uszytych marszczeń i upięć. Wówczas bardzo przydatne mogą okazać się takie akcesoria do firanek i zasłon, jak upinacze, czy linki pozwalające na samodzielne ułożenie tkaniny według upodobań. Gadżety te są o tyle interesujące, że w sklepach dostępne są one w ciekawych wariantach estetycznych.

Mogą być to tradycyjne frędzle i kule, lecz także upinacze magnetyczne, które pozwalają na jeszcze szybsze przygotowanie upięcia. Jeśli nie masz pod ręką żadnego z wymienionych gadżetów, wówczas do upięcia zasłony i firany w swoim mieszkaniu możesz wykorzystać agrafkę lub… przelotkę do firan. Odpowiednio ułożone akcesoria nie będą przykuwały do siebie uwagi, jednocześnie w ciekawy sposób przytrzymując tkaninę na oknie. 

Niezależnie więc od tego, czy salon ma wielką powierzchnię, a może jest jedynie jednym z mniejszych pokojów w  domu, firany i zasłony spiszą się w nim idealnie. W końcu czym, jeśli nie za pomocą firanek i zasłon udekorować z natury puste okna i dodać i domowego charakteru. Ciekawe propozycje aranżacji okien w domu znajdziesz między innymi w sieci lub w katalogach z wystrojem wnętrz. Koniecznie zainspiruj się dekoracjami innych i stwórz własną ozdobę okna. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*