Czy podróż przyczepą kempingową jest męcząca?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyprawy z przyczepą kempingową mogą być męczące. Podróżowanie w przyczepie kempingowej oznacza, że zabierasz ze sobą cały swój dobytek, co może utrudniać szybkie przemieszczanie się. Jeśli jednak dobrze zaplanujesz, możesz zrobić wiele rzeczy, aby zmniejszyć ilość wysiłku wymaganego podczas podróży.

Zaplanuj swoją trasę zanim zaczniesz jechać

Nie kieruj się tylko GPS-em lub korzystaj z map w telefonie. Użyj papierowej mapy lub jeszcze lepiej, pobierz ją z Google Earth i wydrukuj z wyprzedzeniem. Dzięki temu będziesz wiedział, dokąd zmierzasz i jakie przeszkody mogą cię czekać po drodze.

Starannie wybierz miejsce zakwaterowania

Jeśli to możliwe, wybieraj miejsca, gdzie nie ma schodów i nie ma potrzeby noszenia bagażu w górę lub w dół (chyba że chcesz). Staraj się również unikać hoteli, w których nie ma miejsca na parking – to może być ciężka praca, gdy niesie się bagaż! Zamiast tego szukaj miejsc z parkingiem tuż obok nich, aby nie było potrzeby przemieszczania się po przyjeździe do celu. Możesz również rozważyć wynajem przyczepy kempingowej i problem z hotelami zniknie!

Pakuj się lekko

Upewnij się, że wszystko mieści się w jednej torbie (lub dwóch, jeśli są wystarczająco małe), aby łatwo było je przenosić, gdy nie prowadzisz! Jeśli to możliwe, staraj się nie brać zbyt wielu rzeczy – jeśli coś się zepsuje lub zgubi się, nie chcesz przecież utknąć z niczym. Upewnij się również, że wszystko jest spakowane w sposób, który ułatwi Ci znalezienie, gdy będziesz potrzebował czegoś konkretnego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*