Czy każdy pojazd nadaje się na zezłomowanie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie każdy pojazd nadaje się do złomowania. Proces demontażu pojazdu nie jest łatwym zadaniem i wymaga wiele cierpliwości oraz ciężkiej pracy. Niektórych pojazdów nie można złomować, ponieważ są zbyt cenne lub nie mają części, które można poddać recyklingowi, więc muszą być utylizowane w inny sposób.

Przed przystąpieniem do złomowania pojazdu należy wziąć pod uwagę wiele czynników. O tym, czy można go zezłomować czy nie, zadecyduje nie tylko wiek, ale także jego stan.

Pojazdy wojskowe 

Pojazdy wojskowe są wyłączone z przepisów programu złomowania i dlatego nie można ich złomować na naszych placach. Sprzedawcy złomu, którzy chcą kupić te pojazdy, muszą wystąpić o specjalną licencję do Ministerstwa Obrony.

Wozy strażackie i karetki pogotowia 

Te pojazdy nie nadają się do złomowania, ponieważ zawierają materiały ognioodporne. Jedynym sposobem na pozbycie się tego typu pojazdów jest stocznia złomowa lub specjalistyczna firma utylizacyjna.

Samochody elektryczne 

Samochody elektryczne należy oddać do autoryzowanego zakładu recyklingu, gdzie można je przetworzyć na nowe części lub materiały.

Jeśli chcesz pozbyć się swojego pojazdu, to koniecznie sprawdź stronę: https://cargryf.pl/skup-aut/nowogard/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*