Co zobaczyć podczas weekendu w Poznaniu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mając do dyspozycji wolny weekend w Poznaniu, nie będziemy mieli czasu na nudę. Bogata oferta gastronomiczna i mnogość atrakcji turystycznych sprawi, że po dwóch dniach spędzonych w tym mieście poczujemy niedosyt. Miejscowość, która jest  w ciągu roku pełna studentów, zazwyczaj w okresie wakacyjnym delikatnie się wycisza, ale są pewne miejsca tętniące życiem przez cały czas i na pewno warto je odwiedzić. 

Punkty obowiązkowe na mapie miasta

Chcą zaplanować zwiedzanie Poznania, warto skorzystać ze strony http://visitpoznan.info. Wskaże nam ona ciekawe miejsce i pomoże zaplanować czas. Jest jednak kilka punktów, o których nie możemy zapomnieć. Mając do dyspozycji tylko dwa dni, dobrze skupić się na centrum. Wycieczkę możemy zacząć od katedry oraz Bramy Poznania, zapewniającej moc atrakcji całej rodzinie. Pokonując kilkaset metrów, znajdziemy się na płycie Starego Rynku. Po odwiedzeniu pobliskiej Fary nie zapominajmy o symbolu miasta, czyli o koziołkach, które wyjrzą do nas punktualnie w południe z ratuszowej wieży.

Doskonałym pomysłem na zwieńczenie zwiedzania jest wieczorny piknik nad Wartą, gdzie czas spędza miejscowa młodzież. W pobliżu koryta rzeki znajduje się też tak kultowa dla poznaniaków lokalizacja jak Kontenerart, będąca miejscem wielu koncertów, imprez klubowych lub spotkań przy piwie w ciepłe, letnie wieczory. Dla rodzin z dziećmi idealną destynacją będzie zoo oraz Cytadela, jak również liczne poznańskie forty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*