Czy grubość oprawki okularów ma znaczenie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiednio dobrane oprawki potrafią zdziałać cuda. Nadadzą twarzy charakteru, dodadzą pewności siebie i będą świetnym dopełnieniem codziennych stylizacji. Warto pamiętać, że do dyspozycji mamy nie tylko okulary korekcyjne, mające na celu skorygowanie wady wzroku, ale również zerówki i okulary przeciwsłoneczne, które także należy dobierać do kształtu twarzy, wieku, typu urody i sposobu ubierania się. Należy zwrócić uwagę na kształt oprawek, ich grubość, kolor oraz jakość materiałów, z których zostały wykonane.

Kwestia wygody i funkcjonalności

Bez różnicy czy dobierasz damskie okulary korekcyjne, przeciwsłoneczne, czy też zerówki, zwróć uwagę na grubość oprawek. Tak samo należy postąpić podczas wybierania oprawek męskich. Grubość oprawek to przede wszystkim kwestia wygody i estetyki. Warto jednak pamiętać, że im mocniejsze szkła, tym będą one grubsze. W związku z tym, dopasowanie ich do stosunkowo cienkich oprawek, może okazać się niemożliwe.

Na rynku np. na https://opticdesign.pl dostępnych jest wiele marek, oferujących różne modele oprawek. Dzięki temu bez problemu będziemy w stanie dopasować te odpowiednie do swoich potrzeb. Jeżeli do tej pory nie nosiliśmy okularów, przymierzaj znacząco różniące się od siebie oprawki, żeby zobaczyć, w czym się najlepiej czujesz i wyglądasz. Warto dowiedzieć się u optyka, czy nasze wymarzone oprawki będą odpowiednie do szkieł, które trzeba będzie do nich założyć (w przypadku okularów korekcyjnych).

Istnieje bowiem możliwość, cieniowania szkieł, dzięki czemu nawet te o dużej mocy, można umieścić w stosunkowo cienkich oprawkach. Nie oznacza to oczywiście, że możemy uzyskać dowolnie cienkie szkła, dlatego zanim podejmiemy ostateczną decyzję, upewnijmy się, że efekt, na którym nam zależy, jest możliwy do uzyskania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*