Co zrobić, gdy włosy się puszą?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gładkie i lśniące włosy pozostają marzeniem każdej kobiety. Czym powinny charakteryzować się włosy idealne? Na pewno nie mogą puszyć się i elektryzować, a zamiast tego miękko opadać pod swym ciężarem na ramiona właścicielki. Nie każda kobieta ma jednak tyle szczęścia, aby jej włosy zachowywały się właśnie w ten sposób. Co więcej? Większość włosów pozostaje niesforna, żyje własnym życiem, puszy się i nie da się ich poskromić.

Dlaczego włosy się puszą?

Wynika to ze specyficznej ich struktury. Są one bowiem zbudowane są z małych łusek, ułożonych po całej długości. Zależnie od tego, czy łuski ściśle przylegają do włosa, czy też nie, różna jest jego porowatość, a więc skłonność do puszenia się. Odchylające się łuski to oczywiście większe puszenie i odwrotnie.

Sposoby na puszące się włosy

W takiej sytuacji najlepiej zainwestować w dobrej jakości produkty wygładzające włosy. Z uwagi na sposób działania wiele je czasami różni, ale łączy ten sam cel – domknięcie wspomnianych już łusek. O jakich produktach nowa? Otóż o różnego rodzaju silikonach (pełniących dodatkowo funkcję termoochronną), olejach (dociążających włosy) oraz preparatach z keratyną lub proteinami, które uzupełniają strukturę włosów.

Należy pamiętać o tym, że poszczególne preparaty, nie są w stanie u różnych osób jednakowo powstrzymać efektu puszenia. Jak wtedy sobie radzić? Otóż każda kobieta powinna samodzielnie dokonać właściwego dla siebie wyboru. Czasami sprawdzić może się też stosowanie różnych preparatów zamiennie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*