Co jest ważne w wyborze odpowiedniej pościeli?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pościel jest jedną z najważniejszych rzeczy w sypialni, do której często nie przykładamy odpowiedniej wagi. Oczywiście, produkt ten wpływa przede wszystkim na aspekty estetyczne, ale to właśnie w tym pomieszczeniu czuć się powinniśmy w pełni swobodnie i komfortowo. A jak inaczej o to zadbać, jak nie dzięki dopasowaniu i zebraniu przedmiotów, akcesoriów i mebli, które nam się podobają? Poza tym, dobry i jakościowy sen zapewnia dobry nastrój oraz prawidłowe funkcjonowanie w przeciągu całego dnia. Dlatego oprócz pościeli należy dobrać odpowiednie łóżko i materac.

Podstawowe rodzaje pościeli

Przy zakupie zestawów pościelowych dobrze jest zadbać o to, aby posiadały poduszki antyalergiczne – tym bardziej, jeśli któryś z domowników cierpi na alergię. Np. te dostępna na https://nyks.pl/poduszki/antyalergiczne sprawdzą się też w pokojach dziecięcych. Dzięki delikatnej strukturze nie podrażniają skóry i pozwalają na komfortowy wypoczynek.

Jednym z najpowszechniejszych materiałów, z których szyje się pościel jest bawełna i to właśnie ona jest podstawowym składnikiem większości takowych produktów. Łatwo się ją pierze, cechuje się dobrą przewiewnością i odprowadzaniem wilgoci. Pośród niej możemy wyróżnić kategorie takie jak: bawełna satynowa (cechuje ją delikatny połysk, jest bardziej elegancka), atłas (ma śliską i błyszczącą strukturę, idealna na lato), kora (ciepła i praktyczna) czy bawełna flanelowa.

Przy wyborze pościeli należy kierować się precyzyjnymi rozmiarami. Pamiętajmy, iż musi być ona dopasowana do rozmiarów kołdry, a więc pościel flanelowa 160×200 skomponuje się idealnie jedynie z kołdrą o wymiarach podobnych. Dobrze też jest omijać produkty stworzone z tkanin sztucznych – te nie oddychają, przez co nasz komfort snu spada, a ciało poci się w nocy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*