Co umieścić w przedpokoju?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesny minimalizm

Przedpokój to miejsce, które łączy wejście do mieszkania lub domu z pokojami, zazwyczaj w kształcie kwadratu lub prostokąta. W związku z tym, że zwykle w przedpokojach znajduje się mało wolnej przestrzeni, należy zadbać o jej maksymalne wykorzystanie. Niezbędny jest więc odpowiedni dobór mebli tak, by były efektowne i funkcjonalne. Nowoczesny przedpokój powinien także cechować się prostotą i minimalizmem.

Dobrym pomysłem na zagospodarowanie przestrzeni w przedpokoju jest wstawienie do niego garderoby. Decydując się na garderobę, postawić można zarówno na meble tworzone pod konkretny wymiar, jak i gotowe rozwiązania dostępne w sklepach meblowych. Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się garderoby modułowe składające się z szafy na odzież wierzchnią, szafki na buty, a także wieszaka.

Niektóre modele wyposażone są także w wygodne i praktyczne siedzisko, ułatwiające zakładanie butów. Modułowa konstrukcja sprawia, że garderobę można aranżować w dowolny sposób, dostosowując ją do pomieszczenia.

Stylowe dodatki

Przedpokój to pomieszczenie ciasne, w którym dostęp do światła dziennego jest mocno ograniczony. W związku z tym warto umieścić w nim lampy, które zapewnią odpowiednią jasność. Żeby powiększyć optycznie przedpokój, należy powiesić w nim lustro. Duże lustro w takim miejscu jest niezwykle wskazane. Wiele osób, zwłaszcza pań lubi przed wyjściem z domu ocenić swój wygląd zewnętrzny w szerokim i obszernym lustrze.

Aby jeszcze bardziej rozjaśnić wnętrze, dobrze jest pomalować ściany na jasne kolory. Zastosowanie ciemnych barw sprawi, że miejsce to stanie się smutne i ponure. Urządzając przedpokój, warto pomyśleć również o umieszczeniu w nim różnego rodzaju praktycznych dodatków, takich jak stylowy wieszak na klucze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*