Rozbudowa instalacji elektrycznej w domu lub mieszkaniu jest bardzo odpowiedzialnym zadaniem. Dlatego też nie powinniśmy tego robić, jeśli na pewno nie wiemy, jak zrobić to dobrze. Jednak znając podstawowe zasady, takie jak dobieranie grubości przewodów do płynącego prądu, możemy podjąć się tego zadania samodzielnie z pozytywnym skutkiem. Należy jednak pamiętać o przestrzeganiu kilku żelaznych zasad.
Większa część instalacji jest chowana w ścianach. Jeśli jednak jest to na przykład kotłownia, strych, pomieszczenie gospodarcze, bądź piwnica, możemy pokusić się o montaż natynkowy. Oszczędzi to nam sporo pracy, ponieważ odpada całe kucie. Trzeba jednak pamiętać, że kable muszą być trwale i mocno przyczepione do ścian. Nie mogą zwisać, ponieważ będą stwarzać potencjalne zagrożenie. Powinniśmy zakupić specjalne uchwyty, takie jak choćby przedstawione tutaj https://www.bhjanecki.pl/uchwyty-kabli-c-37.html i za ich pomocą unieruchomić przewody tak, by było to zrobione solidnie i bezpiecznie.
Nie bez znaczenia jest też bezpieczeństwo miejsc, gdzie przewody są łączone ze sobą. Mowa na przykład o puszkach. Należy je porządnie zakryć, tak by wieczko trzymało się mocno. Możemy też wybrać takie rodzaje puszek, które posiadają przykrycie przykręcane śrubkami, bądź zamontować specjalne zaślepki plastikowe. To samo tyczy się gniazdek elektrycznych, które są na tyle nisko, że mogą do nich dosięgnąć dzieci. Należy zadbać o ich porządne przykręcenie do ścian i dokładne schowanie wszystkich przewodów pod napięciem.