Konstrukcje drewniane używane w budownictwie

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Konstrukcje drewniane stają się aktualnie jednymi z nowych i zauważalnych trendów. I mimo tego, że istnieją już od lat, to w naszej części Europy, dopiero od niedawna zaczęły stanowić bardziej wyraźną gałąź branży budowniczej. Wyróżniają się przede wszystkim krótkim okresem budowy, oryginalną i rzucającą się w oczy estetyką, a także niezbyt przytłaczającymi kosztami finalnymi. Jakie drewniane konstrukcje są obecnie najczęściej stosowane?

Polskie budownictwo a domy szkieletowe?

W ostatnim czasie to właśnie domy szkieletowe zaczęły do siebie przyciągać zwolenników drewnianych konstrukcji. Ale czym tak właściwie one są? Zwane inaczej domami kanadyjskimi stworzone zostały już w latach 90., właśnie na terenie Kanady. Charakteryzują się zastosowaniem konstrukcji z cienkimi ścianami, możliwością postawienia ich o każdej porze roku (ze względu na brak cięższych robót) oraz czasem budowy zamykającym się najczęściej w 3 miesiącach. Szczególnie domy szkieletowe w Wielkopolsce są bardzo często wybierane przez tamtejszych klientów, a oferta należy do jednej z bardziej rozbudowanych.

Natomiast wiązary dachowe są podstawowym elementem konstrukcji dachu, a ich drewniane odpowiedniki wcale nie są gorsze od innych modeli. Jednakże przy wyborze pamiętać musimy, iż każdy gatunek drewna przedstawia sobą inne właściwości. Zwróćmy też uwagę na zastosowaną klasę jakości, a także odporność na czynniki atmosferyczne. Stawiając na wiązary dachowe w Wielkopolsce, będziemy mieć dostęp do szerokiej oferty. Zarówno pod względem finansowym, jak i rodzajowym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*