Konserwacja klimatyzacji – jak i kiedy ?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach klimatyzacja stanowi niezbędny standard w wyposażeniu każdego samochodu. Bez względu na markę, rok produkcji, czy przejechane kilometry auta, aby klimatyzacja działała poprawnie, należy odpowiednio ją konserwować. Problemy z klimatyzacją zaczynam zauważać wraz z pierwszymi promieniami słońca, gdy w samochodzie czujemy gorąco. Włączamy klimatyzację i nagle odczuwamy nieprzyjemny zapach, a zamiast błogiego chłodu, towarzyszy nam ciepły podmuch.

Podczas codziennej eksploatacji niezwykle istotne jest to, aby nie doprowadzić do powstania pleśni ze szkodliwymi bakteriami. Aby uniknąć problemów z klimatyzacją, należy przede wszystkim zadbać o regularną wymianę filtrów kabinowych. Według wielu ekspertów należy robić to systematycznie, przynajmniej raz w roku — najlepiej wiosną. Filtry pochłaniają szkodliwe substancje, gazy oraz toksyny, które zanieczyszczają powietrze w naszych autach.

Często błędnie nie włączamy klimatyzacji zimą. Powoduje to, że niektóre z dodatków w klimatyzacji, przestają działać i szybciej się psują, przez co w okresie letnim, musimy je o wiele częściej wymieniać.

Należy pamiętać również o odpowiednim serwisowaniu klimatyzacji. W przypadku zauważenia jakichkolwiek awarii związanych ze złym funkcjonowaniem klimatyzacji lub nieodpowiednim zapachem należy bezzwłocznie udać się do mechanika, który sprawdzi, jakie jest źródło problemów. Wcześniejsza reakcja wyeliminuje późniejsze poważniejsze i o wiele droższe problemy z naszą klimatyzacją. Warto skorzystać z pomocy fachowców.

Artykuł napisany we współpracy z Fresh Klima – serwis klimatyzacji Warszawa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*