Co powinno znaleźć się na dobrej stronie www?

Co powinno znaleźć się na dobrej stronie www?

test

Biznes
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobra strona internetowa to nie tylko piękny design, który jest przyjazny w odbiorze. Co jeszcze powinno znaleźć się na danej witrynie, aby była ona uznana za wartą odwiedzenia? Odpowiednio dostosowany projekt strony to absolutna podstawa

Z pewnością strona musi być zaprojektowana w taki sposób, aby odbiorca mógł się po niej wygodnie poruszać. Takim działaniem może pochwalić się agencja kreatywna Poznań i wiele innych. Czasami w sieci można spotkać projekty, które są bardzo piękne, ale jest jeden, ogromny problem. Mianowicie fenomenalnych efektów i fajerwerków jest, tyle iż trudno jest zaznajomić się z zawartością strony.

Animacje w tle mogą przeszkadzać nam w czytaniu tekstu, przeładowanie strony może sprawić, iż jest ona wolna, co znacznie utrudnia użytkowanie. Często też trzeba długo szukać na danej witrynie odnośników do innych podstron. Co naszej firmie po tym, iż będziemy mieli przepiękną wizytówkę w sieci, skoro klient będzie na niej godzinami szukał zakładki kontakt czy naszego numeru telefonu… Strona musi być „user friendly”, czyli tak przemyślana, aby osoba wchodząca na nią mogła z przyjemnością i łatwością się po niej poruszać.

Sklepy

Projektowanie sklepów internetowych to nie bułka z masłem. Tutaj w szczególności trzeba zadbać o to, aby użytkownik mógł robić wygodnie zakupy. Dobrze, jeśli ta strona www będzie atrakcyjna wizualnie, ale niech nie będzie to kosztem korzystania z niej. Przykładowo: jeśli robienie zakupów będzie nieintuicyjne, przeładowane animacjami to może to doprowadzić do tego, iż zirytowany użytkownik pójdzie zrobić zakupy gdzieś indziej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*