Jakie rodzaje szkoleń powinny organizować firmy dla swoich pracowników?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szkolenie pracowników jest kluczową częścią doświadczenia pracownika, ale firmom może być trudno wiedzieć, od czego zacząć. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje kilka sposobów na zapewnienie szkoleń i możliwości rozwoju, co oznacza, że można znaleźć coś, co pasuje do potrzeb, budżetu i kultury firmy.

Rodzaje szkoleń

Do najczęstszych rodzajów szkoleń pracowniczych należą:

Szkolenie w miejscu pracy

Polega ono na uczeniu się, jak wykonywać swoją pracę podczas jej wykonywania – znane jest również jako „uczenie się przez działanie”. Jest ono często stosowane w przypadku nowo zatrudnionych pracowników i pracowników, którzy potrzebują konkretnych umiejętności na swoich stanowiskach. Niektóre firmy mogą stosować szkolenia w miejscu pracy jako wprowadzenie do polityki i procedur firmy, podczas gdy inne mogą oferować bardziej sformalizowane programy szkoleniowe.

Formalne programy szkoleniowe

Są to standardowe kursy zaprojektowane w celu objęcia kluczowych koncepcji lub umiejętności w określonych ramach czasowych. Sformalizowane programy szkoleniowe zazwyczaj odbywają się poza godzinami pracy i mogą wymagać zadania domowego lub przeczytania materiału przed zajęciami, aby uczestnicy mogli jak najlepiej wykorzystać czas spędzony na zajęciach. Często są one prowadzone przez instruktora, który został przeszkolony specjalnie do tego zadania. W niektórych przypadkach, sformalizowane programy szkoleniowe pozwalają uczącym się zdobyć certyfikaty lub licencje po ukończeniu kursu, dobrym przykładem na to są szkolenia ISO Kraków, jest miejscem w którym organizowane są takie szkolenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*