Choroby dziąseł – jakie formy leczenia się powszechnie stosuje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gabinety stomatologiczne specjalizujące się w leczeniu pacjentów z chorobami dziąseł mogą stosować różne metody leczenia.

Najczęstsze zabiegi na choroby dziąseł obejmują:

Czyszczenie zębów

Dziąsła zainfekowane paradontozą mogą powodować rozchwianie zębów, dlatego ważne jest regularne czyszczenie zębów. Podczas czyszczenia dentysta usuwa płytkę nazębną i kamień z zębów i dziąseł. Proces ten pozwala również lekarzowi na sprawdzenie, czy nie ma oznak zapalenia przyzębia lub innych problemów, które mogą wymagać dodatkowego leczenia.

Antybiotyki

Antybiotyki mogą zmniejszyć obrzęk i ból spowodowany infekcją dziąseł i jamy ustnej, umożliwiając szybsze gojenie się dziąseł. Taki dentysta jak np. robertdudziak.pl może przepisać antybiotyk, jeśli masz objawy choroby dziąseł lub jeśli przepisano Ci antybiotyki z innego powodu, takiego jak przeziębienie lub infekcja ucha.

Zabiegi chirurgiczne

W niektórych przypadkach może być konieczny zabieg chirurgiczny w celu usunięcia zainfekowanej tkanki z dziąseł i kości szczęki otaczającej zęby (chirurgia przyzębia). Zabieg ten może powstrzymać dalsze uszkodzenia zębów i poprawić ich dopasowanie do siebie podczas gryzienia pokarmu lub żucia go na mniejsze kawałki przed ponownym połknięciem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*