Analiza jonowa – za pomocą jakich metod i badań się ją wykonuje

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W wielu przypadkach synteza cieczy jonowych jest głównym elementem pracy grup badawczych. Po każdym takim procesie niezbędne okazać się może wykonanie analizy końcowego produktu. W jaki sposób to zrobić?

Chromatografia jonowa

Myśląc o analizie jonowej do wyboru mamy przynajmniej kilka różnych metod, które w mniejszym bądź większym stopniu okażą się skuteczne. Jednak cieszącym się coraz większą popularnością wśród badaczy rozwiązaniem jest właśnie chromatografia jonowa. Na czym ona polega? Jest ona przeprowadzana przy użyciu chromatografu jonowego z detektorem konduktometrycznym. Dzięki starannie opracowanej metodzie, analitycy cieczy jonowych są w stanie z dość dużą dokładnością wyliczyć przybliżone ilości najpopularniejszych anionów występujących w tych związkach. Do analizowanych jonów zalicza się między innymi:

– chlorki,

– bromki,

– jodki,

– siarczany (VI),

– azotany (V),

– mrówczany,

– octany,

i wiele więcej.

Czy warto skorzystać z tej metody?

Chromatografia jonowa to stosunkowo nowa metoda analizy jonów, jednak już w tak krótkim czasie zdążyła sobie wypracować uznanie wśród wielu ludzi. Z czego to wynika? Metoda ta bowiem charakteryzuje się naprawdę dużą efektywnością na tle innych metod, co czyni ją niezwykle pożądaną. Co więcej, wyniki po przeprowadzeniu analizy są miarodajne i bardzo szczegółowe. Ze względu na te cechy chromatografia ta wykorzystywana jest w wielu różnorodnych branżach. Korzystając z takiej usługi, warto znaleźć sprawdzoną, rzetelną firmę oferującą najwyższej jakości badania przeprowadzone przez specjalistów. Jeśli poszukujemy profesjonalnych usług tego typu, koniecznie powinniśmy zajrzeć na stronę taką jak https://www.tegal.pl/laboratorium/uslugi-2/analiza-jonowa/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*