Na czym polegają licytacje komornicze – co można tam znaleźć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Komornik to osoba, która nie kojarzy nam się dobrze. To właśnie on przychodzi do domu, gdy ktoś zalega z płatnościami swoich zobowiązań. W tym tekście można dowiedzieć się, kiedy dochodzi do licytacji komorniczych, a także jak one wyglądają.

Jak wygląda praca komornika?

Komornik bardzo często mylony jest z windykatorem. Jednak są to dwa odrębne zawody. Wierzyciel, który nie jest w stanie odzyskać od dłużnika swoich należności, ostatecznie wnosi sprawę do sądu. Przed jej rozpoczęciem komornik przygotowuje spis posiadanych dóbr przez wierzyciela. Ponadto do jego obowiązków należy dostarczanie dokumentów sądowych lub wymagających pokwitowania odbioru wierzycielowi. W ostatnim etapie komornik zajmuje mienie posiadane przez dłużnika i wystawia je na licytacjach.

Przed rozpoczęciem licytacji każdemu przedmiotowi zostaje przydzielona cena wywoławcza. Ci, którzy zebrali się na licytacji, mogą zwiększać cenę przedmiotu o dowolną kwotę. Ten, kto wyraża chęć wpłaty najwyższej kwoty, wygrywa. Po uregulowaniu należności przedmiot przechodzi na własność osoby, która wygrała. Na licytacjach można znaleźć zarówno nieruchomości, jak i ruchomości. Oznacza to, że można po niższej niż rynkowa cenie kupimy mieszkanie, rower, telewizor czy mikser. Na licytację trafiają tak naprawdę wszystkie przedmioty, które mają jakąkolwiek wartość materialną.

Niektórzy komornicy decydują się także na licytacje online. Choćby na stornie https://komorniktarnobrzeg.pl/licytacje/ można sprawdzić, jakie przedmioty są dostępne. Osoby korzystające z licytacji komorniczych biorą w nich udział głównie ze względu na zaniżone ceny oferowanych rzeczy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*