Zegarek, który wytrzyma ekstremalne pasje właściciela

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sporty ekstremalne cieszą się coraz większą popularnością. Bez względu na to, czy uprawia się wspinaczkę wysokogórską, nurkuje w głębinach, czy też podejmuje inne formy aktywności, można korzystać z zegarków, które wytrzymają wszystkie te pasje.

Wytrzymała koperta i szkło

Czasomierze przeznaczone do ekstremalnych zastosowań wytwarzane są materiałów najwyższej jakości. Producenci takiego sprzętu mogą zdecydować się na zastosowanie tytanowej bądź ceramicznej koperty. Tytan charakteryzuje się ekstremalną twardością i odpornością na korozję. Podobne właściwości wykazują koperty ceramiczne. Nowością na rynku są czasomierze wykonane z kompozytów. Jeśli chodzi o szkło, najbardziej odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne są szkła szafirowe, które mogą być zadrapane jedynie materiałami diamentowymi. Osoby szukające zegarków do ekstremalnych zadań powinny zwrócić uwagę na produkty Casio G-Shock, które od lat cieszą się zaufaniem klientów.

Niezawodny mechanizm i bransoleta

Sercem każdego zegarka jest jego mechanizm. Najbardziej precyzyjne i odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych są czasomierze wyposażone w mechanizm kwarcowy. Podstawowym źródłem zasilania w takich zegarkach jest bateria, która w zależności od sposobu użytkowania może wytrzymywać od 2 do 5 lat. Coraz częściej producenci decydują się na tworzenie zegarków zasilanych dodatkowo energią słoneczną.

Wśród tego rodzaju czasomierzy na uwagę zasługują produkty japońskiej marki Seiko dostępne na stronie https://www.otozegarki.pl/seiko. Wybierając zegarek do zadań specjalnych, trzeba zwrócić uwagę na jakość i wytrzymałość bransolety. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór modeli wyposażonych w bransoletę tytanową lub wykonaną z innowacyjnych materiałów, które charakteryzują się znakomitą trwałością i dużą lekkością.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*